top of page

תאונות עבודה

פגיעה  בעבודה -ייצוג בפני ועדות רפואיות של הביטוח הלאומי

 

גסאן אבו ורדה  - משרד עורכי דין מטפל בכל הקשור למוסד לביטוח לאומי – החל מטיפול בהגשת תביעות של נפגעים בתאונות עבודה, וכלה בייצוג נפגעים בוועדות, בשמם או לצדם, בכמה נושאים: נכות כללית ( כולל אובדן כושר עבודה), ניידות (כולל ייצוג בוועדות ערר בתל השומר), מחלות מקצוע (דוגמת סרטן, מחלות גב, שורש כף היד, לחץ דם, סוכרת, אסטמה ועור), והחמרת מצב  .

 

תאונות עבודה: כדי להגיע לתוצאות המיטביות מול הבירוקרטיה של המוסד לביטוח הלאומי,  ,צריך צוות עורכי דין מנצח המתמחה בבעיה הרפואית שלכם  והיודע לטפל בה באופן המקצועי ביותר .

המטרה לרוב היא השגת אחוזי נכות בדרגה הוגנת ומספקת עבור נפגעי התאונות.

 

במשרד עו"ד גסאן אבו ורדה מלווים  את הלקוחות ליווי מקצועי הדוק. הכולל הכנת חומר רפואי לפני הוועדות הרפואיות ,התייעצות עם רופאים מומחים בתחום הרלוונטי , הסתמכות על הערכות רפואיות במידת הצורך , קיום ישיבות הכנה עם הלקוח בסמוך למועד  כל וועדה  רפואית . עורכי דין ממשרדנו הולכים אתכם יד ביד  לכל הוועדות הרפואיות ומובילים בהן לתוצאות הטובות ביותר אודות למיומנות  ולמקצועיות רבת השנים .

 

נפגעי עבודה:  הם מבוטחים בביטוח נפגעי עבודה שנפגעו במהלך עבודתם וכתוצאה  מהעבודה ובשל כך הם  אינם כשירים לעבוד ומאבדים את שכרם או את מקור הכנסתם. נפגעי עבודה בתקופה שלאחר הפגיעה - במהלך התקופה שבה הם אינם יכולים לעבוד ועד 90 ימים מיום הפגיעה, זכאים הנפגעים לתשלום דמי פגיעה ולטיפול רפואי חינם, שיסייעו להם לעבור את הימים שלאחר הפגיעה.

אם כתוצאה מהפגיעה נקבעה לנפגעי העבודה דרגת נכות על-ידי ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי והם מוכרים כנכי עבודה, הם יהיו זכאים גם לקצבה או מענק ולזכויות והטבות נוספות, שיקלו עליהם להשתקם ולהמשיך להתקיים בכבוד. גם בני משפחה של נפטרים מפגיעה בעבודה זכאים להטבות שונות.

משרדינו מלווה את ציבור לקוחותינו  כתוצאה מתאונת עבודה והגענו להישגים חסרי תקדים.

 

מחלות מקצוע: מחלת מקצוע  הינה מחלה אשר נובעת מעבודה   ו/או במקום העבודה .קיימת קשת רחבה של מחלות מקצוע לא סגורה  ליקויי שמיעה, ירידה בשמיעה וצפצופים  כתוצאה מחשיפה לרעש . מחלות ריאה ,סרטן , , ופגימות נוירולוגיות כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים  .מחלות אורתופדיות  לפי תורת המיקרו טראומה,  התקפי לב ,  פגימות עור  כתוצאה מחשיפה לשמש ועוד .

ההתמחות של משרדנו במבחר מחלות והניסיון העשיר בהופעות בפני וועדות רפואיות ובבתי הדין לעבודה הם כלים שבאמצעותם אנו מביאים את התוצאות המיטביות לפיצוי המקסימלי עבור לקוחותינו. 

 

למשרד התמחות מיוחדת בפגיעות מהסוגים הבאים 

  • פגיעות רעש כגון ירידה באיכות השמיעה וצפצופים באוזניים (טנטון)     

  • מחלת הסרטן – בדגש על הכרה בסרטן כמחלת מקצוע

  • פגיעות אורתופדיות, כולל פגיעות גב, צוואר, ברך וקרסול

  • פגיעות שונות במערכת הנשימה

  • פגיעות עור ברמות חומרה שונות.

 

פגיעה בעבודה- מהי? 

עבודה מהווה חלק משמעותי מאוד בחייו של אדם. גם כאשר עובד מיומן בעבודתו ומנוסה בה, עדיין יכולות לקרות תאונות. תאונת עבודה יכולה לגרור בעקבותיה פגיעות קלות שמתגברים עליהן במהירות אך גם פגיעות קשות הדורשות תקופת שיקום ולעיתים פוגעות בתפקוד לטווח ארוך עד קבוע. מה נחשב לתאנת עבודה, מהן זכויותיו של עובד ומה עליו לעשות בכדי למצות את מלוא הזכויות שלו?

מה נחשב לתאונת עבודה?

תאונת עבודה נחשבת לפגיעה המתרחשת באחת הדרכים הבאות:
 

  • תאונה שהתרחשה תוך כדי העבודה: נפילה מגובה, החלקה במהלך עבודת ניקיון למשל.

  • תאונה שהתרחשה בדרך למקום העבודה או בדרך חזרה. גם אם אדם מועד בחדר המדרגות בביתו בדרך לעבודה או בחזרה הדבר נחשב לתאונת עבודה.

  • פגיעה מצטברת בבריאותו של עובד בעקבות חשיפה ממושכת לחומרים מסוכנים ורעילים. היום נחשפות בהדרגה התוצאות של עבודה ממושכת עם חומרים כימיים כמו פגיעה במערכת הנשימה, סרטן ועוד. מתגלות גם פגיעות במערכת השמע בעקבות חשיפה לרעש לאורך זמן. סוג זה של פגיעה מכונה גם מחלת מקצוע.

  • תאונת דרכים שהתרחשה במסגרת העבודה: גם אם נהיגה אינה מוגדרת כעבודתו של הנפגע, והוא נפגע למשל בתאונה שקרתה כאשר נשלח על ידי הממונה עליו לשליחות מסוימת, הדבר נחשב תאונת עבודה. כך גם תאונות דרכים בדרך לעבודה או ממנה.

 

מהן זכויותיו של נפגע בתאונות עבודה?

במידה ועובד נפגע בתאונת עבודה הוא זכאי לקבל דמי פגיעה למשך 91 יום ממועד הפגיעה. גובהם של דמי הפגיעה נגזר ממשכורתו של הנפגע. הם יגיעו לגובה של עד 75% מממוצע שלוש משכורות אחרונות. במידה וגם לאחר 91 יום אלה עדיין כושר העבודה של הנפגע אינו מלא, הוא אמור לגשת לוועדה רפואית על מנת לקבוע אחוזי נכות זמניים או קבועים אם הפגיעה לצמיתות. אם נקבעו לו אחוזי נכות קבועים, כשמדובר על פחות מ- 20%, הפיצוי יגיע כמענק חד פעמי. אם מעל- תיקבע לעובד קצבה חודשית הנגזרת מאחוזי הנכות ומגובה המשכורת. קצבה זו תשולם עד זמן הפרישה.

 

עד מתי ניתן להגיש את התביעה?

את התביעה ניתן להגיש עד שנה ממועד התאונה. מעבר לכך חלה עליה התיישנות.

 

איך להתכונן להגשת התביעה?

לקראת הגשת התביעה מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין המתמחה בתאונות עבודה. הוא יכוון אתכם מהם המסמכים הרפואיים ומסמכים אחרים הקשורים לעבודה שעליכם להמציא על מנת להגדיל את הסיכוי לקביעת אחוזי נכות התואמים את הפגיעה. עורך הדין יעמוד לצדכם גם אם ברצונכם להגיש ערעור על החלטת הועדה הרפואית. פעמים רבות החלטות הוועדה הרפואית נוטות להקל בפגיעה ועורך הדין יסייע לכם להוכיח שיש להעלות את גובה אחוזי הנכות וכן לפצות על הוצאות נלוות כמו הוצאות נסיעה, טיפולים ועוד.

bottom of page